ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 8

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,624
bullet.png Najnowszy użytkownik: KasiaPul

Ostatnie komentarze
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
bullet.png Właśnie gdzieś pr...
bullet.png :(
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
 
Nagroda Nobla dla Pani Olgi Tokarczuk
 


Nagroda Nobla dla Pani Olgi Tokarczuk!






 
Zbliża się Dzień Nauczyciela
 


Zbliża się Dzień Nauczyciela


Już za kilka dni Dzień Nauczyciela. W związku z tym, pozwoliłem sobie wybrać kilka ciepłych i krzepiących wpisów na nasz temat od wdzięcznych rodziców – tylko z jednego forum (starałem się poprawić błędy ortograficzne).
Miłej lektury i wszystkiego najlepszego.

• Ci lenie znowu biorą sobie wolne to 90 dzień w tym roku a jeszcze święta;
• znów nieroby zamiast pracować to będą leżeć i krzyczeć , że mało zarabiają , patologiczna grupa zawodowa tfu;
• do roboty lenie a nie jeszcze kombinować jak tu dodatkowe wolne załatwić!;
• jeszcze mało mieli czasu ma świętowanie tj.2 miesiące wakacji??!! Brak słów na tych nierobów;
• znowu nieroby mają pretekst do bumelki. ALE ZA MAŁO ZARABIAJĄ a jak słychać wszędzie prezenty u uczniów już sobie zamówili;
• ci nauczyciele to największe nieroby w Polsce mało pracują, a kasy by chcieli dużo;
• my mamy przyjść z dzieckiem w poniedziałek z ciastami, sokami, owocami, kawą, herbatą na pasowanie na ucznia po poczęstunku od razu rodzice mają zabrać dzieci, bo nauczyciele będą robić dzień nauczyciela , mojemu mężowi i mi nikt w pracy takiej uczty nie robi i wolne nie możemy brać kiedy tylko nauczyciele potrzebują, tak to jest za mało mają godzin pracy ,rodzice z dziećmi muszą odrabiać lekcje;
• nieroby mają święto lenia :D i za co pensje dostają - skoro wiecznie wolne;
• to może niech postrajkują w poniedziałek. Przyjdą do szkoły i posiedzą do 16.00;
• ile jeszcze dni wolnych dla nauczycieli, to jest przesada. Lenie i nic więcej.


Miłego świętowania.


 
Dzieci w sieci
 


Dzieci w sieci


Według raportu NASK z ogólnopolskiego badania uczniów “Nastolatki 3.0”, aż 95,4 proc. młodych ludzi wiele razy dziennie lub cały czas korzysta z Internetu w domu, rzadziej w szkole (41,2) lub u znajomych (21,7). Młodzi ludzie korzystają z sieci ok. 4 godzin i 12 minut dziennie wykorzystując do tego częściej telefon, niż komputer, laptop czy tablet.
Średnio wiek inicjacji w Internecie to 7,5 roku (w 2017 r. było to jeszcze 9 lat i 7 miesięcy). Zdarza się jednak, że już 3-5 latkowie samodzielnie łączą się z siecią.
W sieci uczniowie główne korzystają z serwisów społecznościowych (59,4), kontaktują się ze znajomymi (61), słuchają muzyki (65,4) i oglądają filmy (62,1). Część wykorzystuje zasoby dostępne w sieci do poszerzania wiedzy w ramach swoich zainteresowań, hobby (37,1), odrabiania lekcji (50,6), poszukiwania bieżących informacji (18,9), poszerzania wiedzy potrzebnej do szkoły (15,5). Prawie 41 proc. gra w gry online.
Prawie wszyscy ankietowani uczniowie w badaniu NASK deklarowali, że przebywali w sieci dłużej, niż pierwotnie planowali (83,3 proc.), a ponad połowa, iż poprawiała swój nastrój poprzez korzystanie z internetu (66,4 proc.) lub odczuwała poirytowanie, gdy internet przestał działać lub nie miała do niego dostępu (64,2 proc.).
Co trzeci nastolatek rezygnuje z obowiązków szkolnych, aby móc korzystać z Internetu (29,8 proc.), a co piąty rezygnuje ze snu (21,4 proc.) lub okłamuje rodziców (19,4 proc.).
Z kolei rodzice nie mają wiedzy, kiedy ich dzieci korzystają z Internetu, a zdecydowana większość (91,8 proc.) jest przekonana, że ich pociechy korzystają z sieci głównie w godzinach popołudniowych i wieczornych (16.00- 22.00). Tylko 1,8 proc. rodziców zadeklarowało, że ich dziecko korzysta z Internetu po godzinie 22.00, natomiast robi tak 7,7 proc. nastolatków – wynika z badania NASK-u Rodzice “Nastolatków 3.0”.
Rodzice sygnalizują, iż często zdarza się, że ich dzieci przez korzystanie z sieci zaniedbują obowiązki domowe (44,6 proc.) oraz szkolne (34 proc.), odczuwają zdenerwowanie, kiedy nie mogą skorzystać z telefonu (29,5 proc.) i ukrywają faktyczny czas przebywania w sieci (21,9 proc.) a nawet faworyzują internetową formę spędzania czasu, rezygnując ze spotkań z przyjaciółmi czy rodziną (21,9 proc.).

Źródło: akademia.nask.pl

 
Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów
 


Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222. Dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy mogą uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.
Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej ze środków z Narodowego Programu Zdrowia. Realizatorem części projektu na uruchomienie linii pomocowej jest Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, która wygrała konkurs ogłoszony przez ministerstwo edukacji.
Wszystkie działania są realizowane bezpłatnie i anonimowo. Specjaliści Fundacji ITAKA to doświadczeni psychologowie, pedagodzy i prawnicy, którzy udzielają porad zarówno przez telefon, czat jak i e-mail. Pełen wykaz dyżurów można znaleźć na oficjalnej stronie projektu: www.liniadzieciom.pl.


 
Na co rodzice skarżą się do kuratoriów
 


Na co rodzice skarżą się do kuratoriów


Nauczycielom zarzuca się nieprzestrzeganie zasad oceniania, niewłaściwe sprawowanie funkcji opiekuńczej czy łamanie praw ucznia i praw dziecka – wylicza Katarzyna Nowacka, świętokrzyski wicekurator oświaty. I dodaje, że powodem skarg na dyrektorów są najczęściej nieprawidłowości w zatrudnianiu. Samorządy, które prowadzą szkoły, zdaniem rodziców są zaś winne częstych zmian kadry pedagogicznej. Tak wynika z analizy skarg.
Okazuje się, że kuratoria, szkoły i przedszkola są wciągane w spory między rozwodzącymi się rodzicami. Skargi dotyczą wówczas tego, czy placówki i nauczyciele biorą pod uwagę, kto ma prawo do opieki nad dziećmi.



Źródło:www.rp.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24. kwietnia 2025 11:14
Stanowisko szkolnego pedagoga nie jest stanowiskiem obligatoryjnym w szkole, więc może go w ogóle nie być (niestety).

23. kwietnia 2025 18:32
Potrzebuję pomocy, pracuje w zespole szkolno-przedszkol
nym 12 odzialow w szkole i 2 grupy w przedszkolu. Suma dzieci w szkole 216, w przedszkolu 4 8. Ile powinien wynosić etat pedagoga szkol. i sp

23. kwietnia 2025 14:36
Dzień dobry, przeprowadzam ankietę dla pedagogów i nauczycieli w ramach pracy magisterskiej. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie Wink https://forms.gle/
8CTWdrdJUEREXgMcA

16. kwietnia 2025 13:33
Mam uczennice z Ukrainy która uczy się także w szkole ukraińskiej- tamtą właśnie kończy. U nas jest w klasie 7. Czy na podstawie ukończenia szkoły ukraińskiej może iść do szkoły branżo

11. kwietnia 2025 15:49
Nie ma nowego rozporządzenia. Niektóre samorządy cuda wymyślają.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png nowy IPE-T?
bullet.png obowiązkowe zajecia...
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png zajęcia rewalidacyjne
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
Najciekawsze tematy
bullet.png nowy IPE-T? [504]