ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 2

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,624
bullet.png Najnowszy użytkownik: KasiaPul

Ostatnie komentarze
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
bullet.png Właśnie gdzieś pr...
bullet.png :(
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
 
Jak telewizja wpływa na dziecko
 


Jak telewizja wpływa na dziecko


Rodzice twierdzą, że dziecko tylko przed telewizorem czy laptopem potrafi się skupić. Usiedzi wtedy nawet 15 minut w jednym miejscu i jest zaciekawione, a rodzice są dumni z grzecznego malucha.
Owszem dzieci lubią obrazy na ekranie monitorów, gdyż jest to stymulacja prawej półkuli mózgu. A to jest po prostu przyjemne i łatwe. Nie wnosi jednak nic pożytecznego. Oczywiście, mam tutaj na myśli dzieci do trzeciego roku życia. Potem można puścić dziecku krótką bajeczkę (oczywiście, jeśli nie ma zaburzeń rozwoju języka i rozwija się normatywnie), ale musi być to sesja oglądania wraz z rodzicem, który porozmawia z dzieckiem o bajce.

Źródło:www.papuga.com.pl

 
Nauczyciele się starzeją
 


Nauczyciele się starzeją

Nauczyciele się starzeją – tak wynika z odpowiedzi na interpelację poselską Kamili Gasiuk-Pihowicz i Artura Gierada. Posłowie zapytali o potrzebę odmłodzenia kadry w szkole. Z odpowiedzi udzielonej przez wiceszefa MEN Macieja Kopcia wynika, że obecnie średnia wieku nauczycieli to 44,1 roku. Dla porównania w roku szkolnym 2017/2018 było to 43,9 roku. Z danych resortu wynika też, że starzeją się zarówno nauczycielki, jak i nauczyciele. W tym roku średnia wieku w przypadku kobiet wynosi 43,9, a mężczyzn 45,4 roku. Rok wcześniej było to odpowiednio 43,7 i 45,2 roku.
– Młodzi ludzie nie garną się do zawodu nauczyciela – mówi Marek Pleśniar z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty. – Wiosenny strajk uświadomił Polakom, jak bardzo słabo wynagradzany jest to zawód, a praca w szkole ze względu na ciągłe zawirowania jest szczególnie trudna – dodaje.


Źródło:www.rp.pl

 
Roszczeniowe matki wychowują nieporadne pokolenie
 


Roszczeniowe matki wychowują nieporadne pokolenie


[...]
Roszczeniowe matki pojawiają się w szkołach i domagają wyższej oceny dla pociech. Pociechy są czasem naprawdę pocieszne i sympatyczne, ale ich rodzice nauczyli już, że muszą o swoje się szarpać z nauczycielem, że muszą to dostać, że to się im należy. W konsekwencji dziecko nie do końca wie, kiedy zasługuje na nagrodę, a kiedy na karę (którą jest brak nagrody), bo tę pierwszą dostaje bez przerwy. To sprawia, że w ogóle nie będzie dostosowane do porządku prawnego czy choćby zasad panujących w pracy. Nie będzie nauczone, że w życiu nie dostaje się wszystkiego, a na pewne rzeczy trzeba zapracować. Że czasami trzeba dołożyć się do wspólnego dobra.
[...]
Takie wychowanie widać szczególnie w szkołach. Dzieci są nieposłuszne, bo rodzice nie wymagają od nich posłuszeństwa, chcą tylko mieć spokój. Dzieci płaczą, kiedy nie dostaną najlepszej oceny, bo w domu wszystko im zawsze dano, a poza tym mama przyjdzie wykłócić się o ocenę. Dzieci biją inne dzieci, bo wezwany rodzic zawsze będzie szukał winy we wszystkich innych.
[...]

Źródło:bezprawnik.pl

 
Dzień Nauczyciela
 


Dzień Nauczyciela


Czasem jeden dobry nauczyciel wystarczy, żeby uratować instytucję szkoły w oczach dziecka, ale nauczyciele powinni zajmować się uczeniem, nie ratowaniem. Ratują i tak mimochodem. Dla wielu niedokochanych przez rodziców, pozbawionych wiary w siebie dzieci dobry, sprawiedliwy nauczyciel potrafi być jak wypustka na skale, której można się chwycić i zamiast spaść w dół, wdrapać na swój prywatny szczyt.

Źródło:www.wysokieobcasy.pl

Czego Wam wszystkim (i sobie) życzę.


 
Przed skorzystaniem z WC uczniowie muszą się legitymować
 


Przed skorzystaniem z WC uczniowie muszą się legitymować

WC zamknięte na klucz w krakowskiej budowlance. Władze Zespołu Szkół Budowlanych numer 1 wprowadziły system, według którego żeby skorzystać z toalety, uczeń każdorazowo musi się wylegitymować w portierni.
Portier spisuje imię i nazwisko takiego ucznia, na tej podstawie dopiero wydaje klucz do ubikacji. Klucz potem oczywiście musi wrócić do portierni.
- Uczniowie w przeszłości skarżyli się, że są niekoniecznie najlepiej traktowani w toalecie przez starszych kolegów. W porozumieniu z rodzicami, w porozumieniu z samorządem uczniowskim, zaproponowaliśmy rozwiązanie takie, żeby uczniowie korzystali z klucza - mówi Dyrektor Mielczarek.
Sprawą zainteresował się krakowski sanepid, który zapowiedział że przeprowadzi w szkole kontrolę dostępności toalet.

Źródło:www.se.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24. kwietnia 2025 11:14
Stanowisko szkolnego pedagoga nie jest stanowiskiem obligatoryjnym w szkole, więc może go w ogóle nie być (niestety).

23. kwietnia 2025 18:32
Potrzebuję pomocy, pracuje w zespole szkolno-przedszkol
nym 12 odzialow w szkole i 2 grupy w przedszkolu. Suma dzieci w szkole 216, w przedszkolu 4 8. Ile powinien wynosić etat pedagoga szkol. i sp

23. kwietnia 2025 14:36
Dzień dobry, przeprowadzam ankietę dla pedagogów i nauczycieli w ramach pracy magisterskiej. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie Wink https://forms.gle/
8CTWdrdJUEREXgMcA

16. kwietnia 2025 13:33
Mam uczennice z Ukrainy która uczy się także w szkole ukraińskiej- tamtą właśnie kończy. U nas jest w klasie 7. Czy na podstawie ukończenia szkoły ukraińskiej może iść do szkoły branżo

11. kwietnia 2025 15:49
Nie ma nowego rozporządzenia. Niektóre samorządy cuda wymyślają.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png nowy IPE-T?
bullet.png obowiązkowe zajecia...
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png zajęcia rewalidacyjne
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
Najciekawsze tematy
bullet.png nowy IPE-T? [504]