ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 9

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,624
bullet.png Najnowszy użytkownik: KasiaPul

Ostatnie komentarze
bullet.png Nie. Należy tylko p...
bullet.png Dzień dobry,mam pro...
bullet.png Rzeczywiście rodzic...
bullet.png No wreszcie. Od dawn...
bullet.png I nauczyciel wychowa...
bullet.png Właśnie gdzieś pr...
bullet.png :(
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
 
50 dni urlopu dla nauczycieli
 


50 dni urlopu dla nauczycieli

Resort edukacji zaproponował związkowcom, aby do nowelizacji Karty nauczyciela wpisać, że nauczyciel szkół feryjnych (samorządowych) ma prawo do 50 dni roboczych udzielanych zgodnie z planem urlopów. Nie mógłby jednak wybrać dowolnego dnia w ciągu roku (jak jest w przedszkolach), ale tylko te wolne od zająć dydaktyczno-wychowawczych.


Źródło:serwisy.gazetaprawna.pl

 
Do kosza
 


Do kosza

Stanowisko Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w sprawie „Materiału wyjściowego do dyskusji w ramach dalszych prac Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty”

Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” odrzuca w całości przesłany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Materiał wyjściowy do dyskusji w ramach dalszych prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty”. Materiał ten nie uwzględnia naszego głównego postulatu powiązania wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce narodowej.
Z oburzeniem przyjmujemy fakt, iż przedstawiony nam dokument, będący efektem dwuletniej pracy resortu oświaty, nie gwarantuje realizacji VI punktu Porozumienia zawartego między NSZZ „Solidarność” a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej z 7 kwietnia 2019 r.


Źródło:www.solidarnosc.org.pl

Z oburzeniem przyjmujemy fakt, iż przedstawiony nam dokument, będący efektem dwuletniej pracy resortu oświaty, nie gwarantuje realizacji VI punktu Porozumienia zawartego między NSZZ „Solidarność” a Rządem Rzeczypospolitej Polskiej z 7 kwietnia 2019 r.

Ależ gwarantuje. Czytamy w porozumieniu tylko tyle: "zmiana systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r." Gdzie tu jest mowa o "zmianie sytemu wynagradzania nauczycieli na podstawie przeciętnych wynagrodzeń w gospodarce narodowej"?
Na "gębę", to się można umawiać tylko z ludźmi honoru.



 
Propozycje zmian w wynagradzaniu nauczycieli pod ostrzałem
 


Propozycje zmian w wynagradzaniu nauczycieli pod ostrzałem

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało nauczycielskim związkom zawodowym i przedstawicielom samorządu szczegółowe propozycje zmian w statusie zawodowym nauczycieli. Poinformował o tym minister Przemysław Czarnek podczas konferencji 11.05 w towarzystwie wiceministrów Marzeny Machałek oraz Dariusza Piontkowskiego, stwierdzając, że w ten sposób rozpoczęła się bardzo ważna dyskusja na temat uatrakcyjnienia zawodu nauczyciela poprzez zwiększenie wynagrodzenia i zwiększenia etosu pracy nauczyciela.


Źródło:www.portalsamorzadowy.pl

 
Szczegóły propozycji MEiN
 


Szczegóły propozycji MEiN

Po ubiegłotygodniowym spotkaniu zespołu MEiN miało przesłać związkom zawodowym i samorządom konkretne propozycje, które staną się podstawą do negocjacji na kolejnym spotkaniu 18 maja. Wiadomo było, że zmianie ma ulec wysokość pensum – zostanie ono podwyższone o dwie godziny, ale tylko tym nauczycielom, którzy będą chcieli więcej zarabiać. Ci, którzy chcą zostać przy dotychczasowych stawkach będą pracowali tyle, ile obecnie.

Źródło:serwisy.gazetaprawna.pl

 
Płaca minimalna, czy średnia krajowa?
 


Płaca minimalna, czy średnia krajowa?

Na 18 maja zaplanowano spotkanie trójstronnego zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty, które zostanie w całości poświęcone zmianom w systemie wynagradzania nauczycieli, awansu zawodowego i pensum. Do tego czasu członkowie zespołu, w tym przede wszystkim związki nauczycielskie mają otrzymać szczegółowe informacje na temat proponowanych przez ministra Przemysława Czarnka zmian.
Jeśli chodzi o wynagrodzenia, to propozycja ministerialna dotyczy odniesienia płacy nauczycielskiej do płacy minimalnej lub do średniej krajowej. Mają to być alternatywne rozwiązania, które zostaną poparte odpowiednimi wyliczeniami.

Źródło:www.portalsamorzadowy.pl


Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24. kwietnia 2025 11:14
Stanowisko szkolnego pedagoga nie jest stanowiskiem obligatoryjnym w szkole, więc może go w ogóle nie być (niestety).

23. kwietnia 2025 18:32
Potrzebuję pomocy, pracuje w zespole szkolno-przedszkol
nym 12 odzialow w szkole i 2 grupy w przedszkolu. Suma dzieci w szkole 216, w przedszkolu 4 8. Ile powinien wynosić etat pedagoga szkol. i sp

23. kwietnia 2025 14:36
Dzień dobry, przeprowadzam ankietę dla pedagogów i nauczycieli w ramach pracy magisterskiej. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie Wink https://forms.gle/
8CTWdrdJUEREXgMcA

16. kwietnia 2025 13:33
Mam uczennice z Ukrainy która uczy się także w szkole ukraińskiej- tamtą właśnie kończy. U nas jest w klasie 7. Czy na podstawie ukończenia szkoły ukraińskiej może iść do szkoły branżo

11. kwietnia 2025 15:49
Nie ma nowego rozporządzenia. Niektóre samorządy cuda wymyślają.

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png nowy IPE-T?
bullet.png obowiązkowe zajecia...
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png zajęcia rewalidacyjne
bullet.png pomoc pp - po "nowsz...
Najciekawsze tematy
bullet.png nowy IPE-T? [504]