ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 3

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 26,935
bullet.png Najnowszy użytkownik: AlinaBut

Ostatnie komentarze
bullet.png Rozpoczynam pracę p...
bullet.png Cenny materiał. Dzi...
bullet.png A ja to obserwuję s...
bullet.png Na "swoim podwórku"...
bullet.png tam same tuzy intele...
bullet.png Eee... wyszło jak w...
bullet.png Niestety. Nie da si...
bullet.png Dzień dobry, czy da...
bullet.png :):)
bullet.png może chociaż do we...
 
Rok szkolny wydłużony kosztem wakacji?
 


Rok szkolny wydłużony kosztem wakacji?

W rozmowie z Onet Rano Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że w tym roku szkolnym szkoły najprawdopodobniej nie wrócą do swojej działalności w pełnym rytmie. – Będziemy o tym jeszcze rozmawiać. W dalszych etapach łagodzenia obostrzeń jest mowa o zorganizowanej opiece dla dzieci w szkołach i przedszkolach – po to, żeby kiedy handel oraz usługi zostaną uruchomione w większym stopniu – rodzice mogli wrócić do pracy – tłumaczyła wicepremier.


Źródło:www.wprost.pl


 
Nauczyciele bezradni wobec patostreamerów i uczniów
 


Nauczyciele bezradni wobec patostreamerów i uczniów


Na lekcji ktoś wyświetlił uczniom film porno, w innej wirtualnej klasie nauczycielka musiała słuchać brutalnych wyzwisk, a jeszcze innej ktoś dla żartu ustawił obraźliwy nick. – Nauczyciele wstydzą się o tym mówić, ale takie zjawiska stają się coraz bardziej powszechne. Ich uczono, jak dyscyplinować uczniów w klasie, nie w sieci – mówi Maciej Broniarz z Uniwersytetu Warszawskiego.


Źródło:tvn24.pl

 
Termin egzaminów przełożony
 


Termin egzaminów przełożony
- Przesuwamy egzaminy, one nie odbędą się wcześniej, niż w drugiej połowie czerwca. O dokładnej dacie powiemy na trzy tygodnie przed - powiedział premier Mateusz Morawiecki. - Na najbliższe dwa tygodnie będą zamknięte szkoły i przedszkola, przedłużony będzie też zasiłek dla rodziców. Dziękuję nauczycielom, którzy prowadzą lekcje w trybie zdalnym - ogłosił na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Do tematu odniósł się minister nauki Dariusz Piątkowski - Po raz kolejny przedłużamy okres zawieszenia szkół i przedszkoli, aby ograniczyć kontakty – mówi minister, który zwrócił się także do maturzystów i ósmoklasistów - Wiemy, że macie ogromny stres, nie wiecie, kiedy egzamin się odbędzie, że nie wiecie jak się do tego przygotowywać, ale my także się do tego przygotowujemy. Ze względów zdrowotnych odkładamy termin egzaminów. Chcemy, żebyście mieli długą perspektywę przygotowania do nowych terminów egzaminów, dlatego co najmniej na trzy tygodnie a nawet miesiąc poinformujemy, kiedy się one odbędą – podkreśla minister nauki.

Źródło:calisia.pl

 
Czy można nagrywać lekcje online?
 


Czy można nagrywać lekcje online?

Nauczyciele nie chcą prowadzić zajęć przez internet, bo obawiają się, że rodzice i uczniowie mogą ich nagrywać i w nieuprawniony sposób wykorzystywać ten materiał. W zamian wydają uczniom polecenia, które z kolei naruszają przepisy o ochronie danych osobowych.
Do szkół trafiły poradniki z resortu edukacji narodowej i Urzędu Ochrony Danych Osobowych dotyczące kształcenia na odległość z uwzględnieniem wszelkich związanych z tym wymogów. Nauczyciele i rodzice zostali zobowiązani do zapoznania się ze stosowaniem tych przepisów w nowej rzeczywistości. Tyle w praktyce. Efekt? Nauka zdalna wciąż odbywa się po omacku i intuicyjne i rodzi wiele praktycznych problemów.


Źródło:edukacja.dziennik.pl

 
Skype znosi konieczność logowania się do usługi
 


Skype znosi konieczność logowania się do usługi


W dobie pandemii koronawirusa wzrasta zainteresowanie narzędziami do prowadzenia wideokonferencji. Jedno z nich radzi sobie na rynku nadzwyczaj dobrze – aplikacja Zoom zyskała na popularności dzięki temu, że tylko administrator musi założyć konto, aby rozpocząć prowadzenie konferencji. Reszta użytkowników może korzystać z platformy bez logowania - wystarczy, że odpalą link wygenerowany przez prowadzącego i automatycznie dołączą do konferencji za pośrednictwem przeglądarki.Wokół Zooma narósł jednak szereg kontrowersji – okazało się, że część połączeń jest realizowana za pośrednictwem chińskich serwerów, co rodzi obawy dotyczące bezpieczeństwa i prywatności rozmów. Przedstawiciele korporacji stwierdzili co prawda, że do przekierowania danych doszło przez przypadek, ale wielu specjalistów przestrzega przed wykorzystywaniem Zooma w celach służbowych. Według nich aplikacja ma zbyt dziurawe systemy bezpieczeństwa, aby użytkownicy mogli na niej w pełni polegać.
Na tym zamieszaniu postanowił skorzystać Microsoft, który zapowiedział, że uwolni platformę komunikacyjną Skype. Programiści umożliwili korzystanie z aplikacji bez rejestrowania się do usługi, na podobnej zasadzie, jak czyni to Zoom.

Źródło: naekranie.plLogowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

03. sierpień 2020 11:37
głosować! nie przeszkadzać!

01. sierpień 2020 05:29
Ciekawe, jakbędzie z naszymi podwyżkami, wszystkim po drodze rozdają pieniądze, a co z naszymi 6 %?

28. lipiec 2020 22:16

11. lipiec 2020 21:45
Reszta Wink

11. lipiec 2020 18:13
Życzę Wam udanych wyborów....I mądrych rzecz jasna!

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png doskonalenie (studia...
bullet.png wymiar czasu pedagoga
bullet.png awans zawodowy (tecz...
bullet.png ewaluacja programu p...
bullet.png obowiązkowa lektura...
Najciekawsze tematy
bullet.png wymiar czasu peda... [397]
bullet.png doskonalenie (stu... [140]
bullet.png awans zawodowy (t... [118]