Wiceminister edukacji: Przyczyną niższych podwyżek dla nauczycieli jest kryzys
Wielka kasa cd.
Przyczyną niższych podwyżek dla nauczycieli jest kryzys gospodarczy - powiedziała wiceminister edukacji Krystyna Szumilas. Gość Radia Katowice podkreślił, że gdy ustalano w ubiegłym roku podwyżki na następne lata, nikt nie spodziewał się kryzysu.
Podwyżki dla nauczycieli - 5 proc. we wrześniu, 1 proc. w styczniu i 3 proc. za rok
Wielka kasa
Tak brzmi propozycja rządu dotycząca wzrostu wynagrodzeń nauczycieli, którą przedstawił w piątek związkom zawodowym szef zespołu doradców strategicznych premiera Michał Boni.
MEN: nauczyciel kontraktowy będzie mógł być wicedyrektorem szkoły
Nauczyciel kontraktowy wicedyrektorem szkoły
MEN chce, by wicedyrektorami szkół i przedszkoli mogli zostać nie tylko nauczyciele dyplomowani i mianowani, ale także nauczyciele kontraktowi - taki zapis znalazł się w projekcie rozporządzenia ministra edukacji w sprawie wymagań, jakie powinna spełniać osoba kierująca placówką oświatową. Propozycję tę krytykują oświatowe związki zawodowe.
W piątek spotkanie ws. przyszłorocznych wynagrodzeń nauczycieli
Wielka kasa
Wysokość wynagrodzeń nauczycieli w przyszłym roku będzie jednym z tematów piątkowego spotkania w MEN. Wezmą w nim udział przedstawiciele związków zawodowych działających w oświacie i przedstawiciele rządu. Stronę rządową reprezentować będą szef Zespołu Doradców Strategicznych Premiera Michał Boni i wiceminister edukacji Krystyna Szumilas.
Tornister ucznia ważącego 20 kg nie powinien być cięższy niż 2 kg. Najcięższe uczniowskie plecaki mają ponad 6 kg i wielokrotnie przekraczają dopuszczalne normy - alarmuje "Dziennik Polski".
Normy, które podaje Światowa Organizacja Zdrowia, są bardzo proste: ciężar tego, co dziecko dźwiga na plecach nie powinien przekraczać 10 proc. jego wagi. Sanepid postanowił sprawdzić, ile tak naprawdę ważą uczniowskie teczki...
Potrzebuję pomocy, pracuje w zespole szkolno-przedszkol nym 12 odzialow w szkole i 2 grupy w przedszkolu. Suma dzieci w szkole 216, w przedszkolu 4 8. Ile powinien wynosić etat pedagoga szkol. i sp
Dzień dobry, przeprowadzam ankietę dla pedagogów i nauczycieli w ramach pracy magisterskiej. Byłabym bardzo wdzięczna za wypełnienie
https://forms.gle/ 8CTWdrdJUEREXgMcA
Mam uczennice z Ukrainy która uczy się także w szkole ukraińskiej- tamtą właśnie kończy. U nas jest w klasie 7. Czy na podstawie ukończenia szkoły ukraińskiej może iść do szkoły branżo
Powered by PHP-Fusion copyright (c) 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3 65,874,541 unikalne wizyty