ISSN 2081 - 6375
 
 
 
Nawigacja
Aktualnie online
bullet.png Gości online: 10

bullet.png Użytkowników online: 0

bullet.png Łącznie użytkowników: 31,086
bullet.png Najnowszy użytkownik: Domcia4562

Ostatnie komentarze
bullet.png Edukacja zdrowotna j...
bullet.png Kto będzie miał kw...
bullet.png [url]https://glos.pl...
bullet.png Dostałam podwyżkę...
bullet.png Podziwiam wychowawcz...
bullet.png Nie dość, że tak ...
bullet.png Z tego co piszesz wy...
bullet.png pracuje jako pedagog...
bullet.png Ciekawe co z godzin...
bullet.png świetne artykuły b...
 
Premier Tusk: OECD nie ma pojęcia o pracy nauczycieli
 


Premier Tusk: OECD nie ma pojęcia o pracy nauczycielii

Zaznaczył też, że profesja pedagoga to jeden z najcięższych zawodów. – Jeśli ktoś robi raport, z którego ma wynikać, że polski nauczyciel pracuje nieco ponad dwie godziny dziennie przy tablicy, to znaczy, że nigdy nie był w polskiej szkole – uważa szef rządu. Dodał, że nie jest to pierwszy raport, który dostał do rąk, gdzie liczby się zgadzają, fakty niby są prawdziwe, ale z rzeczywistością nie ma on wiele wspólnego.
Kompetencje analityków OECD zostały też podważone przez nauczycielskie związki zawodowe. „Dane OEDC, na które powołuje się gazeta, opierają się jedynie na próbie odpowiedzi na pytanie: »How much time do teachers spend teaching?«”. Chodzi więc tylko o pensum, a nie o faktyczny czas pracy nauczycieli. To pokazuje, jak bardzo złożona jest kwestia badania czasu pracy w zależności od metod i podejść do pomiaru i analizy sposobów spędzania czasu w pracy oraz od konkretnych czynności, jakie są wykonywane w trakcie pracy” – napisał w swoim oświadczeniu Związek Nauczycielstwa Polskiego. Na swojej stronie internetowej grozi też, że podejmie kroki prawne przeciw „DGP” za publikowanie tych informacji.
Z kolei nauczycielska 'Solidarność' przypomina o godzinach pracy, jakie pedagodzy muszą przeznaczyć na zajęcia dodatkowe. „Wprowadzenie dodatkowych obowiązkowych godzin, nazywanych przez nauczycieli godzinami karcianymi lub hallówkami, (...) stało się workiem bez dna, w efekcie czas pracy nauczyciela systematycznie się wydłuża” – stwierdziła zastępczyni przewodniczącego Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” Teresa Misiak.
Nad zbadaniem czasu pracy polskich nauczycieli pracuje też Instytut Badań Edukacyjnych. Wstępne wyniki będą znane w styczniu, całościowe – pod koniec przyszłego roku. W badaniu weźmie udział 8 tys. nauczycieli. Na jego potrzeby będą oni m.in. wypełniać dzienniczki czasu pracy, w których rejestrują czynności i zajęcia związane z pracą. Nauczyciele będą je wypełniać od listopada tego roku do listopada przyszłego.

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Podziel się z innymi: Facebook Google Tweet This Yahoo
Facebook - Lubię To:


Komentarze
#1 | reszta dnia 23. września 2011
Chociaż jeden uczciwy człowiek na tym łez padole...i choć jeden, który nas docenia...dziś na śniadanie kiełbaska...wyborczaGrin
#2 | Kazimierz dnia 23. września 2011
Zaraz wypowie się w naszej obronie główny oponent premiera . Musi być symetria.
Tylko MEN cichutko.
#3 | magdak3 dnia 23. września 2011
Do tej pory byłam odporna na takie newsy, ale ile można?! Moje pensum to 20 godzin, mam rozłożone tak, że w jeden z dni tygodnia wypracowują teoretycznie 3 z tych godzin, 8.00-11.00. W ostatni z tych dni wyszłam o 15.00, czyli do 3 godzin z pensum dołożyłam 4. Bardzo często tak jest, na palcach mogę policzyć ile razy wyszłam ze szkoły punktualnie. W pilnych sprawach załatwiam sprawy telefonicznie z domu (ostatnio wieczorem przegadałam z rodzicem 25 min., potem z psychologiem poradnianianym 15). Do tego dzwoniłam z prywatnego telefonu i za to zapłacę. Szkolenie od 16.00 do 19.00 po pracy też niedługo mnie czeka. Z "dni otwartych" wychodzę jako ostatnia ze szkoły, ok. 21.00 zwykle. Dużo by pisac.Wiedziałam mniej więcej "z czym to się je" i zdecydowalam się na tą pracę, ale niech mi ktoś nie pisze, że pracuję 2 godziny dziennie!!! Są tygodnie, że wypracowuję ponad 40 godzin i zaczyna mnie ogarniać nie tylko złość, ale i wściekłość jak znowu widzę coś takiego!
#4 | reszta dnia 23. września 2011
madzia, nerwy stop! Po co Ci to? każdy z nas wie ile i jak pracuje! Oszczedzaj energię, bo jak sie dowiedzą jak nam dobrze, to bedą nam kazali pracować 3,5 h dziennieGrin
#5 | is dnia 24. września 2011
W radiu mówili o tym raporcie, że dotyczy on pracy "przy tablicy", więc według tego kryterium, to my w ogóle nie pracujemyGrin
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło



Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Newsletter
Aby móc otrzymywać e-maile z PEDAGOG SZKOLNY musisz się zarejestrować.
Shoutbox
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

28. kwietnia 2024 20:08
Jest, jak Kazimierz pisze.

28. kwietnia 2024 20:07
Rewalidacja nie należy do zajęć obowiązkowych, więc jest nieobowiązkowa. Rodzic może zrezygnować i wcale nie musi tego wniosku uzasadniać, jak to w interpretacjach MEN można wyczytać.

26. kwietnia 2024 19:49
Dyrektor musi takie zajęcia zapewnić, a rodzic może złożyć oświadczenie, że dziecko nie będzie z nich korzystać i tyle.

26. kwietnia 2024 19:45
długa i niepewna.

26. kwietnia 2024 19:45
Niech teraz mądry wizytator i mądry dyrektor na to odpowiedzą. Oczywiście, że rodzic może zrezygnować z zajęć rewalidacyjnych. Jest droga, żeby próbować, go "przymusić", ale

Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
bullet.png egzamin ósmoklasist...
bullet.png pedagog szkolny i sp...
bullet.png mam te kwalifikacje?
bullet.png warsztaty dla grona
bullet.png prawnik - prawo ośw...
Najciekawsze tematy
bullet.png mam te kwalifikacje? [460]
bullet.png egzamin ósmoklas... [174]
bullet.png pedagog szkolny i... [118]