Scenariusz zajęć
1) Temat: Zdrowie psychiczne-czym jest i jak je osiągnąć?
2) Adresat zajęć: Uczniowie klasy ......
3)Miejsce i czas realizacji zajęć: sala lekcyjna, 1 godzina lekcyjna
4) Cel ogólny: Pogłębianie wiedzy na temat ważności i sposobów zachowania zdrowia psychicznego
5) Cele operacyjne:
I Uczeń interpretuje definicję zdrowia psychicznego WHO
II Uczeń porządkuje czynniki mające na co dzień wpływ na zdrowie psychiczne człowieka
III Uczeń tworzy listę sposobów pomagających zachować lub odzyskać zdrowie psychiczne
IV Uczeń rozwija umiejętność relaksacji
6)Metody, techniki zajęć: dyskusja, burza mózgów, metoda waloryzacyjna, pokaz
7) Formy pracy: praca grupowa, praca zbiorowa
8) Przebieg lekcji:
1. Faza wstępna:
- Z czym kojarzy się uczniom pojęcie zdrowia psychicznego? -burza mózgów
- Podział klasy na grupy zadaniowe
2. Faza realizacyjna:
- rozdanie uczniom definicji zdrowia psychicznego Światowej Organizacji Zdrowia
- interpretacja definicji-praca w grupach
- ekspozycja wniosków-dyskusja
- tworzenie, na bazie definicji WHO, listy czynników-pozytywnych i negatywnych mających wpływ na zdrowie psychiczne
- kreowanie listy sposobów sprzyjających zachowaniu zdrowia psychicznego-plakat
3. Faza podsumowująca
- Prezentacja wyników pracy grup i wnioski
- Prezentacja materiału dźwiękowego-fragment treningu autogenicznego wg Schulza jako jednej z metod pomagającej w zachowaniu zdrowia psychicznego.
Napisane przez hexa2
dnia stycznia 14 2014 ·
0 komentarzy ·
9173 czytań ·
Przy czym nie musi być wprost w orzeczeniu napisane, że ma być pomoc; tylko tak jak napisał już Kazimierz - zależy co dziecko potrzebuje (a zawarto w orzeczeniu) (por. Roz. Dz.U.2020,1309,§7) .
Powered by PHP-Fusion copyright (c) 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3 54,669,277 unikalne wizyty